Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o hedvábí

30. 11. 2007

Péče o hedvábí je velmi jednoduchá a nezabere mnoho času.

Hedvábí perte samostatně ve studené vodě s pracím práškem na jemné prádlo. Po vymáchání ve studené vodě, vymáchejte látku ještě jednou ve slabé octové vodě (zhruba jedna deci na 5 – 10 litrů vody), ocet chrání a pomáhá udržovat dlouhodobou svěžest barev. Octovou vodu vytřepte, znovu vymáchejte ve studené vodě a usušte. V případě potřeby je možné předsušit v sušičce, aby se nevytvořil statický elektrický náboj je ale třeba hedvábí nechat doschnout přirozeným postupem.

Zpočátku má hedvábí velký náboj statické elektřiny, který se nošením ztrácí. Všechny hedvábné tkaniny je proto lepší před žehlením nebo nošením lehce orosit vodou, čímž se statická elektřina odstraní. Rovněž pomáhá pověšení přes kovovou tyč – sušák nebo suché čištění.

Hedvábí Dupion je obvykle značeno „Pouze suché čištění“, může se však prát před nastříháním metráže. Dupion po vyprání ztratí mnoho ze své tvrdosti a také trochu lesku, ale stále vypadá skvěle. Po vyprání se srazí asi o 14 %, potom se však již dále nesráží a nemusíte platit účty za čistírnu!

Pozor - Na hedvábné tkaniny nikdy nepoužívejte bělidlo, protože hedvábí by se změnilo jen v beztvaré memento své původní krásy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář