Jdi na obsah Jdi na menu
 


omotaný balónek

7. 3. 2009


Pomůcky:


  • zbytky vln a jiných savých provázků

  • nafukovací balónek

  • nůžky

  • lepidlo na tapetyPostup:


Balónek nafoukneme tak moc, jak chceme. Je ale lepší, nefoukat na maximální velikost, ale nechat "vůli". Pořádně zavážeme, ať vydrží nafouknutý než zaschne lepidlo na tapety (tedy ideální, aby vydržel zhruba dva dny.

Provázky namáčíme do lepidla na tapety a omotáváme jimi balónek všemi směry. Můžeme omotat důkladně celý, nebo nechat volná místa. (Vždy však necháme volný malý kousek kolem zavázaného otvoru balónku - tudy po zaschnutí balónek vyjmeme.) Jak chceme také kombinujeme barvy i typy provázků.

Provázky si nemusíme namáčet do lepidla na tapety předem, ale můžeme nejprve celý balónek důkladně omotat a teprve na závěr všechny provázky dokonale namočit lepidlem. Je hodně důležité ohlídat namočení všech provázků, jinak zůstanou některá místa měkká a provázky nebudou držet tvar.

Počítejte s tím, že omotávání je práce spíše pro dospělého, nebo starší děti, namáčet do lepidla, a pomáhat však mohou i malé děti a často je to moc baví.

Výtvor necháme důkladně zaschnout (nejlépe zavěšený od stropu). Po zaschnutí balónek vyfoukneme a vyjmeme. Provázkový balónek je na světě. Využít jej můžeme jako dekoraci - např. na jaře do něj zasunout sušené květiny ap.


Já jsem dekoraci "vylepšila", s dětmi jsme si ozdobili papírovou krabičku od čaje (natrhanými kousky barevných papírů, to zvládnou děti úplně samostatně) a hend byl na světě létající balón jako ozdoba do dětského pokoje.
Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář