Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzimní strom

5. 2. 2009


Pomůcky:  • prstové barvy podzimních barev (prstové barvy doporučuji - jsou nezávadné a moc dobře se snimi pracuje i velmi malým dětem. Můj syn s nimi maloval už ve třičtvrtě roce. Dají se sehnat v kelímkách, nebo v tubičkách (z těch si zvládají barvu samostatně vymáčknout zhruba dvouleté děti přímo na vybrané místo na papíře))

  • čtvrtka A3

  • hnědá tempera a kulatý štětec (pouze pokud nemáte hnědou barvu mezi prstovými)

  • vlhký hadřík

  • oblečení, které můžete ušpinit


Postup:Doporučuji se k této práci převléknout, děti malují přímo rukama a to je většinou barva všude kolem i minimálně na tričku. (Zatím jsme neměli problém jak s umytím pracovní plochy, tak s vypráním barev z oblečení.)

Na stůl si připravíme čtvrtku a vlhký hadr na utírání rukou.

Na čtvrtku nejprve namalujeme kmen stromu. Barvu nanášíme prsty a rozetřeme do požadovaného tvaru (nebo použijeme štětec a hnědou temperu). Vymalovat můžeme i větve v koruně stromu.

Po zaschnutí namalujeme kolem kmene zelenou barvou trávu.

Pak postupně obtiskáváme ruce jako listy do koruny stromu. Vybíráme podzimní barvy - tedy zelenou, červenou, žlutou a oranžovou. Ruku dítěte důkladně potřeme barvou a dvakrát obtiskneme na různá místa v koruně stromu. Po obtisknutí první barvy můžeme znova opakovat stejnou barvou, nebo si ruku důkladně utřeme do vlhkého hadru a pokračujeme postupně ostatními barvami, dokud nejsme s obrázkem spokojeni.


Dílko je na velkém formátu velmi pěkné k vystavení.


ObrazekJeště doporučuji:  • Dokud máte prstové barvy vytažené, doporučuji dát dětem ještě další čtvrtku a nechat je barvami "jen tak patlat". Často takhle vzniknou velmi zajímavé, osobité obrázky vašich dětí.

Obrazek


  • Také obtisknutí rukou celé rodiny je moc hezký nápad na vystavení do obývacího pokoje jako to mám já, nebo dárek babičkám,...

Obrazek


  • Moc hezká jsou také přáníčka, pozvánky na oslavu narozenin,... s obtiskem nožičky nebo ručičky dítěte.


ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář